Parafia św. Władysława oczekiwała na przyjazd Matki Bożej w Ikonie Częstochowskiej w niedzielę wieczorem 11 maja. Kościół był pełny. Life Mobil po raz pierwszy przejechał ulicami Chicago i elegancko zatrzymał się przed wejściem do kościoła. Matkę Boża witali Ojcowie Jezuici z proboszczem o. Markiem Janowskim SJ na czele.
Oczy ciągnęła grupa młodzieży z parafialnego zespołu pieśni i tańca „Polonia” w przepięknych, niezwykle barwnych tradycyjnych polskich strojach ludowych i szlacheckich.
Parafia ta powstała w 1914 roku i właśnie obchodzi swój setny jubileusz. Głownie jest nastawiona na opiekę duszpasterską Polonii. W niedziele odprawia się tutaj 4 msze św., w których uczestniczy ok. 4 tys. wiernych. Patron parafii św. Władysław był królem Węgier i zięciem polskiego księcia Mieszka II. Był znany jako obrońca wiary. Obrano go nawet wodzem I wyprawy krzyżowej, co jednak nie zostało zrealizowane z powodu jego przedwczesnej śmierci.
Ikonę Matki Bożej Częstochowskiej w uroczystej procesji wniesiono do kościoła i ustawiono w prezbiterium na białym podeście otoczonym białymi kwiatami. Uroczystej Mszy św. w języku polskim przewodniczył o. Marian Kozina SJ. Wygłosił on również kazanie, w którym nawiązał do przeprowadzonej przez kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, peregrynacji Ikony Częstochowskiej przez Polskę, co uratowało wiarę w najtrudniejszych czasach komunizmu. Mówił także o proroctwie wielkiego świętego prawosławnego eremity z XIX wieku o. Serafina Sarowskiego, który powiedział, że o powrót wiary w Rosji trzeba się modlić przez Ikonę Częstochowską.
Oprawę Mszy św. uświetnił śpiew młodzieżowego chóru parafialnego „Promyczki Pana Boga”. Po Eucharystii został wystawiony Najświętszy Sakrament i odprawiono Nabożeństwo Majowe i odnowiono Akt Powierzenia Matce Bożej Ochrony Cywilizacji Życia i Miłości. Podczas Różańca wierni rozpoczęli podchodzenie do Ikony z indywidualną adoracją. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego głos zabrał ks. Peter West, który wyjaśnił założenia i owoce pielgrzymki Matki Bożej w obronie życia. Podkreślił m. in., że zgodnie z Jego wiedzą podczas pielgrzymki ośmioro dzieci z USA zostało uratowane przed aborcją. O wielu z pewnością nie wiemy. Następnie Ewa Kowalewska opowiadała o peregrynacji przez kolejne kraje.
Nocne czuwanie trwało do północy, gdyż większość wiernych w poniedziałek musiała iść do pracy. Opuszczali kościół z wielkim żalem. Rano kontynuowano adorację od godz. 7:00, podczas Mszy św. w języku polskim. Ks. Peter West odprawił Eucharystię o godz. 8:15 i wygłosił kazanie po angielsku. W czasie czuwania podczas dnia aktywizowały się różne grupy parafialne: Rodziny Nazaretańskie, Róże Różańcowe i młodzież ze Wspólnot Życia Chrześcijańskiego, oparte na duchowości św. Ignacego Loyoli. Młodzież ta jeden raz w roku uczestniczy także we wspólnej modlitwie pod placówką aborcyjną. Przed Ikoną stanęło również ok. 100 uczniów ze Szkoły św. Władysława. Dzieci odmówiły dziesiątkę Różańca oraz były bardzo przejęte możliwością indywidualnego podejścia do Ikony i pogłaskania wizerunku. zabrały ze sobą do domów obrazki z Ikoną i modlitwą św. Jana Pawła II z encykliki „Evangelium vitae” w języku angielskim. O godz. 16:00 adorację prowadził Klub Polski, kultywujący polską tradycję i kulturę oraz zaangażowanie na rzecz Kościoła.
Uroczyste pożegnanie nastąpiło o godz. 18:00. Ojciec proboszcz Janowski razem z parafianami złożył akt zawierzenia ofiarowania parafii Matce Bożej. Odśpiewano „Ciebie Boga wysławiamy” i procesyjnie wyprowadzono Ikonę z kościoła. Po umieszczeniu Jej w Life Mobilu, Matka Boża odjechała do Jezuickiego Ośrodka Milenijnego.