Centrum Życia w Wiedniu Matka Boża opuściła we wtorek po południu 2 października, aby odwiedzić wschodni kraj związkowy Burgenland. O godz. 16:00 została uroczyście powitana i wprowadzona do katedry św. Marcina w Eisenstadt przez proboszcza katedry św. Marcina ks. Josefa Prikoszovitsa, ks. kanonika Ernsta Pöshla oraz ks. Hansa Ullricha Möringa ceremoniarza biskupiego.
Mszy św. przewodniczył ks. H. Möring, reprezentując bpa Ägidiusa J. Zsifkovics’a – ordynariusza diecezji Eisenstadt. Kolejną Mszę św. O godz. 18:00 w katedrze św. Marcina w Eustenstadt celebrował ks. proboszcz Josef Prikoszovits w koncelebrze z ks. kan. Ernstem Pöschlem. Uroczystość uświetnił śpiew chóru katedralnego, pod dyrekcją Thomasa Dolezal.
Późnym wieczorem Matka Boża dojechała do parafii w Oberwaltersdorf w Dolnej Austrii, gdzie powitał Ją ks. proboszcz Andreas Hornig. Noc upłynęła na adoracji w sali parafialnej. Rankiem 3 października po Mszy św. Ikona została przewieziona do Trumau, gdzie o godz. 11:00 powitało Ją dwóch kapłanów grecko-katolickich o. Juri i o. Jurai oraz studenci Międzynarodowego Instytutu Teologicznego (ITI), który został założony przez papieża bł. Jana Pawła II i szkoli ok. 70 studentów z wszystkich kontynentów, stawiając szczególny nacisk na teologię małżeństwa i rodziny.
W południe w kościele zamkowym w Trumau wszyscy uczestniczyli w uroczystej Mszy św. Maryjnej, której przewodniczył ks. kanonik prof. Larry Hogan. Ikona Czarnej Madonny została otoczona adoracją przez całą noc. Najbardziej uradowani Jej obecnością byli studenci ze wspólnoty grecko-katolickiej.
W czwartek 4 października już bardzo wczesnym rankiem Matka Boża była obecna na Mszy św. W sąsiednim Oberwaltersdorf. Ks. Andreas Hornig podkreślił, że wizyta Matki Bożej Królowej Polski w tym mieście ma szczególne znaczenie, gdyż stąd pochodził oficer SS Franz Kutschera, znany jako „Kat Warszawy“, który podczas II wojny światowej w niezwykle okrutny sposób wymordował tysiące cywilnych osób w Warszawie. Matka Boża przyjeżdżając z Częstochowy do Oberwaltersdorf przynosi uzdrowienie i pojednanie – zaznaczył kaznodzieja.