Po południu ks. Erich Camenzind, proboszcz kościoła św. Antoniego w Rothenthurm, opowiadał o Matce Bożej Częstochowskiej dzieciom z klas od pierwszej do czwartej. Wyjaśnił im, że jedynym życzeniem Matki Bożej jest zaprowadzenie nas do Jezusa. Po odmówieniu dwóch tajemnic różańcowych każde dziecko mogło zapalić świecę i zanieść ją przed Najświętszy Sakrament i Matkę Bożą w Ikonie Częstochowskiej.
Dzieci uczyły się przyklęknąć i pokłonić Panu Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.
Wieczorem w Steinem w regionie Schwyz do kościoła St. James przyszli raczej sami dorośli. Modlili się na Różańcu przed Najświętszym Sakramentem. Proboszcz użył tej samej monstrancji, w jakiej niesiono Hostię podczas tzw. spełnienia się cudu szwajcarskiego. Podobno zbocze sąsiedniej góry zaczęło pełzać i się przesuwać, co było bardzo groźne dla tego miasteczka. Ksiądz ze Steinem wziął monstrancję z Najświętszym Sakramentem, stanął u podnóża góry i w imieniu Jezusa Chrystusa nakazał jej się zatrzymać. Przesuwanie się góry zostało powstrzymane.
Późnym wieczorem Mszę św. odprawił ks. Rudolf Nussbaumer i odbyła się procesja ze świecami. Poruszeni ludzie nie mieli ochoty wracać do swoich domów i opuszczać Matki Bożej. Podobnie było w wielu miejscowościach w Szwajcarii.