Po południu 25 października w Altötting Matka Boża w Ikonie Częstochowskiej została przywitana w sławnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Bawarii "Unsere Liebe Frau", gdzie początki kultu maryjnego sięgają czasów św. Ruperta z Salzburga (zm. 715 r.), zwanego apostołem Bawarii. On to polecił wybudować tutaj mały kościółek, nazywany dzisiaj Kaplicą Łask. W tym miejscu św. Rupert ochrzcił króla Bawarii Ottona.
Tutaj też od wieków jest czczona 65 cm figurka Matki Bożej, zwana "Naszą Kochaną Panią" ("Unsere Liebe Frau") lub Czarną Madonną. Przedstawia ona Maryję, która na prawej ręce trzyma Chrystusa. W dłoniach Maryi umieszczone jest złote berło. Duża dłoń Jezusa symbolizuje ogrom rozdawanych łask. Figurka „Czarnej Madonny” znajduje się w Kaplicy Matki Bożej (Gnadenkapelle) i jest otoczona 21. srebrnymi urnami, w których znajdują się serca książąt i królów Bawarii. Dzisiaj do sanktuarium w Altötting przybywa rocznie około milion pielgrzymów. Ojciec św. Benedykt XVI wielokrotnie podkreślał swoje osobiste powiązania z tym sanktuarium.
Ikona Częstochowska została uroczyście powitana przez kustosza sanktuarium ks. prał. Ludwiga Limbrunnera. Najpierw odmówiono Różaniec, a następnie była celebrowana Msza św., której przewodniczył ks. kustosz sanktuarium. W kazaniu przedstawił on założenia peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia oraz zachęcił do włączania się do tego międzynarodowego łańcucha modlitwy za pośrednictwem Maryi.
Po Mszy św. Ikonę przeniesiono do Kaplicy Matki Bożej, gdzie została otoczona adoracją przez całą noc.
Źródło zdjęcia Figurki Czarnej Madonny - Wikipedia