Mark Pennington dowiedział się o peregrynacji Ikony Częstochowskiej dzięki postom ks. Westa na Facebooku. Wpadł na pomysł, aby zaprosić Matkę Bożą na narodowy zjazd katolickich singli, który odbywał się właśnie w King of Prussia w Pensylwanii. Było to po drodze z Libertytown do South River w stanie New Jersey.
Mark spotkał Anastazję Northrup, założycielkę narodowego ruchu katolickich singli, i opowiedział jej o podróżującej Ikonie. Anastazja jest katoliczką obrządku wschodniego. Pomysł, aby Ikona odwiedziła narodowy zjazd katolickich singli bardzo ją ekscytował. Anastazja jest prezydentem Międzynarodowej Koalicji Teologii Ciała oraz autorką jednego z pierwszych opracowań dokumentów bł. papieża Jana Pawła nt. wolności jako daru. Wspiera także duszpasterstwo rodzin.
Matka Boża w piątek wieczorem przybyła do King of Prussia pod opieką ks. Petera Westa. Oczekiwało na Nią ok. 400 uczestników zjazdu katolickich samotników (singli). Ks. Peter West wygłosił wykład na temat Ikony Częstochowskiej oraz pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia. Wielu z nich przyszło później indywidualnie adorować Matkę Bożą, która pozostała z nimi przez całą noc podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu. O. Thomas Loya STB także głosił Słowo Boże podczas tej konferencji i był bardzo uszczęśliwiony odwiedzinami Matki Bożej Częstochowskiej. Jest on kapłanem greckokatolickim, proboszczem kościoła Zwiastowania Maryi w Homer Glen w stanie Illinois. Należy do Instytutu Tabor Life, który głosi naukę Jana Pawła II na temat teologii ciała oraz sakramentalno-liturgicznego spojrzenia na antropologię człowieka. Jest gospodarzem radia „Światło Wschodu”, a także programu „Pod welonem” w RadioMaryja.us. O. Thomas Loya jest także ikonografem. Wprowadził więc Ikonę Matki Bożej do swojego wykładu i w bardzo przystępny sposób tłumaczył niektóre obrzędy kościoła, jako 19 sposobów bycia katolikiem. Obrządek greckokatolicki opisał jako zjednoczony z papieżem, a jednocześnie jako most między katolikami na Zachodzie i prawosławnymi na Wschodzie.
Ks. West wspomina: Tym razem nocowałem u Teresy Kamiński-Burke, która mieszka kilka ulic dalej. Jest twórcą i dyrektorem programu Rachela (terapia zespołu poaborcyjnego) oraz Grif to Grace (Od Smutku do Łaski) zajmującego się ludźmi skrzywdzonymi, wykorzystanymi psychicznie i duchowo. Jest to program dla każdego, kto cierpi na skutek upodlenia poprzez nadużycie psychiczne, emocjonalne, seksualne lub duchowe. Teresa i jej rodzina w sposób szczególny czczą Matkę Bożą Częstochowską. Spotkała ona już peregrynującą Ikonę podczas pielgrzymki w Austrii. Tak jak Terasa Bonapartis z Lumina, Teresa Burke widzi w Matce Bożej Częstochowskiej patronkę tych, którzy zostali poranieni przez aborcję.
Rankiem byłem już w drodze. Matka Boża jechała z wizytą do prawosławnego kościoła pw. Piotra i Pawła Rosyjskiego Kościoła prawosławnego w South New Jersey.