Wczesnym popołudniem Matka Boża dojechała do hrabstwa Kent w Wielkiej Brytanii, pokonując kanał promem w zreperowanym już „Life Mobilu”. Dopiero po angielskiej stronie okazało się, że są kłopoty z oświetleniem, gdyż nie jest ono zsynchronizowane z samochodem. Tym bardziej, że Anglicy mają trochę inny system i jeżdżą przecież po lewej stronie drogi.
W ogóle oświetlenie ołtarza na kołach oraz samej Ikony nadal wymaga remontu, ale nie wszystko można zrobić od razu.
Scena na zdjęciu przedstawia młodych liderów ruchu obrony życia, którzy eskortują Matkę Bożą. Jeden z nich jest Belgiem, drugi Anglikiem. Razem odmawiają Różaniec, oczekując na naprawę świateł w specjalistycznym zakładzie. Stoją tuż przy murze otaczającym stare opactwo benedyktyńskie w Canterbury, które założył św. Augustyn z Canterbury, Apostoł Anglii. Wylądował on w 597 roku na wyspie Thanet z 40 mnichami, aby na polecenie papieża Grzegorza Wielkiego przynieść wiarę chrześcijańską na Wyspy Brytyjskie.
W pobliżu znajduje się także sanktuarium św. Tomasza Becketa, znanego arcybiskupa Canterbury od 1162 roku aż do 1170, gdy został zamordowany. Wszedł on w konflikt z królem Anglii Henrykiem II w sprawach dotyczących praw oraz przywilejów Kościoła i został zamordowany przez siepaczy króla w Katedrze Canterbury. Wkrótce po jego męczeńskiej śmierci został kanonizowany przez papieża Aleksandra III i otoczony powszechną adoracją jako święty i męczennik.
Tego samego dnia Matka Boża przybyła do parafii Ramsgate i Minster, gdzie przywitał ją o. Marcus Holden w kościele św. Augustyna z Canterbury. Z tego miejsca rozciąga się wspaniały widok na zatokę Pegwell, gdzie wylądowali pierwsi misjonarze Anglii - św. Augustyn i jego mnisi. Podania głoszą, że nieśli oni wysoko przed sobą świętą Ikonę. Warto zaznaczyć, że św. Augustyn z Canterbury jest uznawany za świętego przez Kościoły: katolicki, anglikański i prawosławny. Wybudowany w tym miejscu kościół jest oficjalnym katolickim sanktuarium św. Augustyna i stanowi miejsce licznych pielgrzymek o dużym znaczeniu duchowym.
Postój Ikony Częstochowskiej w tym historycznym miejscu był krótki. Zebrani odśpiewali „Salve Regina” oraz odnowili Akt Powierzenia Matce Bożej Ochrony Cywilizacji Życia i Miłości. O. Marcus okadził Ikonę, a następnie nastąpiła adoracja. Podczas tej uroczystości o. Paweł Stebel przyniósł na spotkanie z Matką Bożą jedyne istniejące do dnia dzisiejszego relikwie św. Augustyna.