Filadelfia to miasto na północno-wschodnim wybrzeżu USA, w stanie Pensylwania, u ujścia rzeki Delaware do Atlantyku. Założył je William Penn w 1682 roku. Jako ważne centrum przemysłu i handlu Filadelfia była pierwszą stolicą Stanów Zjednoczonych i pełniła tę funkcję do końca XVII wieku, gdy stał się nią Waszyngton.
Tutaj odbyły się kongresy kontynentalne, podczas których ojcowie założyciele Stanów Zjednoczonych uchwalili Deklarację Niepodległości, a następnie podczas kongresu konstytucyjnego 17 września 1887 roku podpisali amerykańską konstytucję.
Obecnie Filadelfia jest piątym co do wielkości miastem USA. Jego nazwa pochodzi od dwóch greckich słów: philos, co oznacza miłość przyjacielską i adelphos, czyli brat. Tego powodu jest nazywana „Miastem braterskiej miłości”.
Niestety, Filadelfia ma opinię miasta, w którym króluje przemoc, korupcja i układy mafijne. Z pośród 10 największych miast w USA, występuje tu największa liczba morderstw w stosunku do liczby mieszkańców. Jak stwierdza ks. Peter West, opiekujący się Ikoną Częstochowską podczas jej peregrynacji przez Amerykę, Filadelfia jest miastem, które bardzo potrzebuje obecności Bożej i Ewangelii Życia.
W dniu 16 września pielgrzymująca Ikona Matki Bożej Częstochowskiej przybyła do Filadelfii i zatrzymała się w bazylice katedralnej świętych Piotra i Pawła. Ks. prał Arthur Rodgers, rektor katedry, przyjął Ją z otwartymi ramionami. W czasie Jej pobytu w ciągu całego tygodnia zamienił swoją plebanię na bazę wypadową podczas odwiedzin okolicznych kościołów. W poniedziałek wieczorem podczas kolacji, w której brało udział wielu kapłanów archidiecezji filadelfijskiej, ks. West miał możliwość zainteresować ich peregrynacją „Od Oceanu do Oceanu” w obronie życia. W efekcie pojawiły się nowe zaproszenia, które w miarę możliwości realizowano. Rozprowadzano także materiały pro-life, przygotowane przez Human Life International (HLI).
Ks. Dennis Gill zaplanował „Dzień Magnifikat”, który odbywać się będzie 9 listopada 2013. Ma w nim wziąć udział Ikona Częstochowska i wiele tysięcy osób. HLI przekazało już 3 tys. ulotek pt. „W co wierzymy”, aby pomóc ludziom w poznawaniu i zrozumieniu podstawowych prawd wiary katolickiej.
Wieczorem, tego samego dnia ks. West został zaproszony przez Briana Gaila na zebranie organizacyjne Rycerzy Niepokalanej. Omawiano przygotowanie rekolekcji w Malven w dniach 22 i 23 listopada. Wizyta pielgrzymującej Ikony Częstochowskiej ma być bardzo ważnym wydarzeniem podczas tego spotkania. Rycerze Niepokalanej szerzą ofiarowanie się Jezusowi poprzez Maryję, według duchowości św. Maksymiliana Kolbego.
Podczas tygodniowego pobytu w Filadelfii Ikona gościła w Kaplicy Niepokalanego Poczęcia w Seminarium św. Karola Boromeusza. Zaprosił Ją ks. rektor, bp Timothy Senior, sufragan archidiecezji filadelfijskiej. Ks. West odmawiał Różaniec z członkami Legionu Maryi i Seminarzystami za Życiem (Seminarians for Life) w intencji obrony życia i rodziny. Bp Senior poprosił także ks. Westa o wykład dla wszystkich alumnów na temat peregrynacji „Od Oceanu do Oceanu”. Wieczorem odbyło się także osobne spotkanie z grupę Seminarzystów dla Życia.
W czwartek pielgrzymująca Ikona odwiedziła filadelfijski Uniwersytet Villanova, gdzie przywitała Ją grupa studentów i wykładowców. Jeden z profesorów, który ma żonę Polkę, wygłosił wykład nt. historii Ikony Matki Bożej Częstochowskiej. Następnie odbyła się Msza św., której przewodniczył ks. West. Po Eucharystii studenci przenieśli Ikonę przez kampus uniwersytecki.
W piątek Ikona odwiedziła kościół Matki Bożej Bolesnej w Linwood, w stanie New Jersey), w pobliżu Atlantic City. W sobotę, na zaproszenie ks. Edwarda Kelly’ego z kościoła św. Jana Ewangelisty oraz członków organizacji „Helpers of Gods Precious Infants” założonej przez ks. prałata Philipa Reilly, Matka Boża uczestniczyła w czuwaniu przed placówką aborcyjną, należącą do Planned Parenthood w Filadelfii.
Podczas weekendu Ikonę adorowano podczas wszystkich Mszy św. w bazylice katedralnej św. Piotra i Pawła. Wiele osób przybyło także z innych parafii. Niektórzy dopytywali się o możliwość goszczenia Ikony u siebie.
Mały chłopiec, który przyjechał z rodzicami uczcić Ikonę Częstochowską, powiedział: Ten obraz się na mnie gapi! Był jeszcze za mały, aby zrozumieć ideę odwróconej perspektywy, którą stosuje się w ikonografii, ale bezbłędnie wyczul duchową obecność Błogosławionej Dziewicy Maryi i Jej Boskiego Syna, Jezusa.
Ks. Peter West prosi; Módlcie się za Filadelfię, aby wizyta pielgrzymującej Ikony Częstochowskiej przyniosła owoce , aby to miasto stanęło na wysokości zadania, które wyznacza mu jego nazwa i naprawdę było ‘Miastem braterskiej miłości”. Aby nasz amerykański naród wiernie wypełniał i chronił szlachetne zasady umieszczone w Deklaracji Niepodległości. Aby szanował prawa Boże, zwłaszcza prawo do życia, które jest fundamentem wszystkich pozostałych praw człowieka.