W piątkowy wieczór 26 października 2013 r. Matka Boża pożegnała opactwo benedyktyńskie w Latrobe i pojechała z wizytą do Zgromadzenia Sióstr Boskiego Zbawiciela (siostry salwatorianki) w Elizabeth. Witała siostra przełożona prowincjalna Rosemary Horvath SDR.
Zgromadzenie to zostało założone w 1849 roku przez matkę Alfonsę Marię Eppinger (1814 – 1867) razem z jej kierownikiem duchowym ks. Johnem Davidem Reichardem w Alsace Lorraine we Francji. Celem sióstr salwatorianek jest opieka nad biednymi i znajdującymi się w potrzebie, a zwłaszcza ubogimi chorymi w ich domach.
Każdy zakon posiada własny charyzmat czy też szczególne dary łaski. Charyzmatem sióstr salwatorianek jest rozważanie tajemnic zbawienia, życie nimi i pomaganie innym w odnalezieniu drogi do wiary. Matka Alfonsa Maria wierzyła, że modlitwa kontemplacyjna oraz posługa apostolska powinny się ściśle przeplatać. Papież Benedykt XVI oficjalnie uznał heroizm jej cnót i podniósł ją do godności Czcigodnej Sługi Bożej.
Matka Alfonsa pisała: Celem zgromadzenia jest oddanie czci Boskiemu Sercu Jezusa oraz Niepokalanemu Serc Maryi. Siostry Boskiego Zbawiciela będą uwielbiać te najświętsze serca, a zwłaszcza naśladować je w czynieniu dobra wobec tych, którzy znajdują się w potrzebie. Jest to najlepszy sposób, aby im służyć.
Sobotniej Eucharystii przewodniczył ks. Peter West, który także poprowadził godzinę świętą oraz adorację eucharystyczną. Przez cały dzień trwała adoracja Ikony. W niedzielę w kościele MB Łaskawej w Regensburgu w Pensylwanii kazania głosił ks. West nawiązując do peregrynacji Ikony Częstochowskiej w obronie życia.
Dr Ralph Capone z ruchu obrony życia Pro-Life Healthcare Alliance zaprosił Matkę Bożą do udziału w uroczystym lunchu, który był sponsorowany przez Sodalicję św. Gianny Beretty Molla. Ikona stanęła na podium, a ks. West wygłosił wykład na temat peregrynacji i obrony życia.
Po wykładzie grupa ok. 40 osób podjęła modlitwę przed lokalną placówką aborcyjną Planned Parenthood w ramach kampanii „40 dni za życiem”.
Przed wyjazdem w kierunku Pittsburga Ikona odwiedziła piękną katedrę Najświętszego Sakramentu w Regensburgu, gdzie ks. West uczestniczył w koncelebrowanej Mszy św. Natomiast 31 października Ikona zawitała do kościoła św. Bartłomieja w Wilmore, co przypominało, że amerykańska część pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu” rozpoczęła się właśnie we wspomnienie św. Bartłomieja 24 sierpnia 2013 roku na wyspie św. Klemensa w Maryland. Wilmore jest miejscowością założoną przez byłego niewolnika Godfrey’a Wilmore’a. Była ona znana z tzw. Underground Railroad (podziemnych torów). Była to sieć tajnych tras oraz bezpiecznych domów, dających schronienie zbiegłym niewolnikom, którzy uciekali z Południa na Północ, aby odzyskać wolność.
Po uroczystości w parafii św. Bartłomieja jedna z uczestniczek opowiedziała ks. Westowi swój sen o lekarzu - aborcjoniście, który stanął na sądzie Bożym. Bóg zapytał go, ile dzieci zabił, wykonując aborcje. Aborcjonista odpowiedział, że nie pamięta. Wtedy Bóg zaczął opowiadać o tych dzieciach, każde z nich wymieniając po imieniu.
Matka Boża wyruszyła w dalszą drogę na północny wschód do Hawk Run. Przed podróżą ks. West odprawił poranną Mszę św. kościele Przenajświętszej Trójcy w South Fork. Był to dzień 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. W homilii mówił, że jest bardzo stosowne, że Matka Boża w pielgrzymującej Ikonie odwiedza parafię właśnie na Wszystkich Świętych. Jest Ona przecież Królową Wszystkich Świętych i posiada wszystkie cnoty nawet największych świętych.