W wielka sobotę 19 kwietnia Matka Boża Częstochowska powróciła do USA, aby całe święta Wielkanocne spędzić w parafii św. Franciszka Borgiasza w północno wschodniej części Chicago. Pozostała tutaj również w wielkanocny poniedziałek, czyli drugi dzień świąt, co jest zgodne z polską tradycją.
Ks. Proboszcz Richard Milek, pochodzący z Polski, świetnie zorganizował tę wizytę, a dzięki zaproszeniu Matki Bożej na Wielkanoc wyprzedził całą trasę pielgrzymki „Od Oceanu do Oceanu” przez Chicago.
Św. Franciszek Borgiasz, patron tej parafii, jest wyjątkową postacią, zasłużoną dla XVI wiecznego Kościoła w okresie kontrreformacji. Zajmował wysokie stanowisko w Hiszpanii, ale po śmierci żony wstąpił do Towarzystwa Jezusowego czyli do zakonu jezuitów. Był przyjacielem i doradcą św. Ignacego Loyoli, współzałożycielem Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, kształcącego elitę Koscioła oraz licznych misjonarzy. Został trzecim generałem zakonu, który znacznie wzmocnił. Przyczynił się także do powstania koalicji państw chrześcijańskich, która pokonała flotę turecką w sławnej bitwie pod Lepanto, co uratowało zachodnią Europę przed zalewem islamu.
Po uroczystym powitaniu Ikonę Częstochowską ustawiono w prezbiterium kościoła przy ołtarzu. Kościół był otwarty, również w świąteczny poniedziałek i przez cały czas trwała adoracja. Polonia z Chicago przybyła bardzo licznie, tuż przed kanonizacją Jana Pawła II dając świadectwo wielkiego umiłowania Matki Bożej, zwłaszcza w Ikonie Częstochowskiej, tak bardzo bliskiej sercu świętego Papieża Polaka.
Parafia św. Franciszka Borgiasza została założona w 1949 roku, aby objąć opieką duszpasterską imigrantów z Polski, weteranów II wojny światowej.
W parafii znajduje się Kaplica Wieczystej Adoracji Księcia Pokoju. W każdą pierwszą sobotę miesiąca odprawiana jest nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Osoby starsze i chore mogą uczestniczyć we Mszy św. odprawianej w tym kościele online przez Internet, a także w każdy czwartek Msza św. jest transmitowana przez lokalne łącze Radia Maryja.
Po uroczystym pożegnaniu Matka Boża wybrała się w odwiedziny do kościołów wschodnich w Indianapolis. W dniach 23 – 26 kwietnia odwiedziła Kościół katolicki obrządku bizantyjsko-ukraińskiego św. Atanazego, a następnie Cerkiew prawosławną pod wezwaniem Radości Wszystkich Pogrążonych w Smutku.